Časté dotazy

O nemovitosti, provozu a financích

Ano, mohou. Absolutní většina doposud prodaných apartmánů jsou ve vlastnictví právě občanů z České republiky. Pokud je Čech vlastníkem nemovitosti v Gruzii, smí zůstat v zemi nepřetržitě až po dobu jednoho roku. Poté má dvě možnosti – zažádá o trvalý pobyt, nebo vycestuje z Gruzie a pak se znovu vrátí.

Platba daně ze zisku pro fyzickou osobu při prodeji apartmánu se odvíjí od doby, po kterou jej vlastní. Do 2 let vlastnictví apartmánu: 15 % z rozdílu kupní a prodejní ceny. Nad 2 roky vlastnictví apartmánu: povinnost platit daň ze zisku pro fyzickou osobu není. Právnická osoba platí daň ze zisku vždy.

ANO. V ceně apartmánů je již započítáno DPH ve výši 18 %, poplatky za právní služby i provize realitní kanceláře. Daň z nemovitosti ve výši 1 % z ceny apartmánu se odvádí 1x ročně.

ANO. Apartmány je možné pronajímat přes cestovatelský portál www.booking.com a někteří majitelé apartmánů už této možnosti aktivně využívají.

Cestování do Gruzie je v tuto chvíli bez jakýchkoliv omezení. Nejlépe je přiletět do Kutaisy a poté 2 hodiny autem. Nebo přílet do Tbilisy a cestovat autem a nebo vlakem cca 6 hodin.

Provozní náklady jsou stanoveny komunitně a nyní ve výši: $1.50 / 1 m2 / měsíc (zahrnují spotřebu vody, osvětlení a úklid společných prostor, výtah, správu, pult centrální ochrany, správu hřiště a popelnice). Elektřina se platí zálohově a účtuje dle skutečné spotřeby, u každého bytu je odpočtový elektroměr.

ANO. Je zde možnost zřízení optického internetu: 35 – 100 Lari / měsíc (35 Mbps – 100 Mbps) Televize i přípojka satelitu je v ceně.

ANO .V komplexu je zajištěn úklidový servis. Cena za úklid: 35 Lari / apartmán, 50 Lari / dvoupokojový apartmán.

V komplexu je k dispozici česky mluvicí správce, který dokáže pomoci s běžnou údržbou. V případě větší opravy, zajistí místní opraváře. Opravy: 25 – 50 Lari / hodina práce + materiál

Situace v Gruzii, o Gruzii a doplňující otázky

Gruzie je velmi bezpečná země a dlouhodobě se umisťuje mezi první desítkou nejbezpečnějších zemí světa.

ANO. Politická situace v zemi je několik let stabilní a demokratická.

Nativním jazykem je Gruzínština – jeden z originálních světových jazyků se specifickou mluvou i písmem. Návštěvník se běžně domluví rusky nebo anglicky. Latinka je v běžném životě standardně používána (dopravní značení, jídelní lístky, atd.)

ANO. V Gruzii je časový posun vzhledem k ČR + 2 hodiny.

V Gruzii spotřebitel nakoupí zboží o 30 % levněji než v ČR. Doprava a služby jsou levnější až o 75 %.

Gruzínská měna se nazývá Lari a často je označena zkratkou GEL. 1 ₾ = 8 CZK. V Gruzii funguje síť směnáren, kde je možné běžně směnit Eura €, případně americký dolar $.

Přímý let trvá cca 3 hodiny. Aktuálně nejvýhodnější spojeni je let Vídeň – Tbilisi od letecké společnosti Georgian Airways. Do Gruzie létají pravidelné linky z Prahy, Vídně, Krakova a Katowic.

Místně působí několik Gruzínských a nebo Česko-Gruzínských firem, které se na poskytování servisu pro místní investory zabývají.

ANO. V Gruzii jsou běžně k dispozici půjčovny automobilů, stejně tak je možné využít velmi levnou autobusovou či vlakovou dopravu. Ceny půjčovného automobilu se pohybují v rozmezí od 50 – 500 Lari. Velkou výhodou jsou nízké ceny paliva – 15 Kč /1l pohonných hmot.

Zavolejte nám

Jsme Vám k dispozici každý všední den od 14:00 do 18:00

+420 123 456 789

Napište nám

Na emaily odpovídáme nejpozději do 3 pracovních dní

info@apartmanygruzie.cz

Provozovatel

Společnost: Apartmany Gruzie
IČ: 12345678

Nemovitosti k porovnání

Porovnat