Gruzie Vás věčně okouzlí

Poznejte kouzla krásné Gruzie

Jakmile sestoupíte z hor, objevíte čisté pláže, přístavní města, moderní architekturu a pulzující život gruzínské riviéry s jejím neopakovatelným kouzlem.
Tato lokalita je díky svému rychlému rozvoji a moderní architektuře označována jako gruzínské Las Vegas nebo Dubaj.

Celoroční zimní sporty

Blahodárné účinky moře

Muzeum a zajímavé artefakty

Velmi pestrá gastronomie

Kouzelné umění a kultura

Turistika i cyklistika v přírodě

a mnoho dalšího..

magnetic-beach-resort-georgia--1000x563
Příjemné podnebí

Počasí v Kobuleti

Kavkazská bariéra chrání celou Gruzii před studeným vzduchem ze severu, a proto je země z velké části otevřena účinkům teplého počasí a vlhkosti od Černého moře. Západní Gruzie, včetně Adjara, má vlhké subtropické počasí s vydatnými srážkami na jaře a na podzim, mírnými zimami a příjemným přímořským klimatem v létě. Kobuleti je navíc ze všech stran chráněno horami a region má specifické mikroklima se zdravým vzduchem.

Zábavní park Tsitsinatela

Zábavní park je otevřen od roku 2006 a navštívilo ho více než 300 000 lidí. Zábava v parku je zaměřena na děti všech věkových kategorií.

tsitsinatela-shekvetili-1000x667
dendrologiuri-002

Dendrologický park Shekvetili

Dendrologický park Shekvetili se svou rozlohou, unikátní a pestrobarevnou sbírkou rostlin, nejlepšími podmínkami pro poznávání biodiverzity a jejího původního vývoje, zcela vyniká nejen v oblasti Černého moře, ale i v celém regionu.

Botanická zahrada Batumi

Botanická zahrada Batumi, která se nachází ve vzdálenosti 9 km od centra Batumi, zaujímá plochu 108, 7 hektarů přibližně 1 km pruhu jihozápadní části pobřeží nacházející se mezi ústím řeky Chakvistskali a Zeleným mysem. rozprostírající se do výšky 0-220 metrů od hladiny moře.

botanikuri-5a23f-002
frinvelebi-002

Jezero Paliastomi

Jezero Paliastomi se nachází na východním pobřeží Černého moře, 10 km jihovýchodně od města Poti. Jeho plocha je 17,3 km² a průměrná hloubka je 2,6 m. Jezero je součástí hranic národního parku Kolkheti.

Řeka Kintrishi

Chráněné oblasti Kintrishi se nachází v Adžarské autonomní republice (obec Kobuleti) o celkové rozloze 13 893 ha. Nachází se v malebném údolí řeky Kintrishi, mezi vesnicí Tskhemvani a pohořím Khino, v nadmořské výšce 300-2500 metrů nad mořem.

Kintrishi-River-1000x600-2
narodni-park-mtirala-1000x664

Národní park Mtirala

Národní park Mtirala se nachází mezi územími obcí Kobuleti, Khelvachauri a Keda. Park je 25 km od Kobuleti. Návštěvnické centrum se nachází ve vesnici Chakvi. Národní park Mtirala je jediným místem, kde je uspořádána 220 metrová zip-line.

Pevnost Petra

Petra je pevnost ležící na pobřeží Černého moře, mezi letoviskem Tsikhisdziri a městem Kobuleti, provincie Adjara, Západní Gruzie. Pevnost se nachází na kopci, odkud se návštěvníkům otevírá krásný výhled na Černé moře a pláž Kobuleti.

magnetic-beach-resort-georgia-29-1000x600-1
Kolkheti-National-Park-1000x517

Národní park Kolkheti

Chráněná krajina s mokřady byla založena v roce 1998. Tato část země byla osídlena již ve starověku, asi 2000 let před naším letopočtem, jako legendární Kolchida.

Černé moře

Gruzínské černomořské pláže jsou rozsáhlé území dlouhé 315 kilometrů (včetně Abcházie) známé svými teplými léty. Klimatické podmínky jsou příznivé pro koupání v moři 5-6 měsíců v roce a pro klimaterapii – celoročně.

magneticky-pisek
black-sea-arena-1000x750

Černomořská aréna

Black Sea Arena – největší koncertní sál v zemi se nachází v Guria, Shekvetili, na pobřeží Černého moře. Music Arena je postavena na pozemku o rozloze 30 000 metrů čtverečních a má kapacitu pojmout až 10 000 hostů. Vzhledem k tomu, že byl otevřen v roce 2016, hostil různé akce a v Black Sea Arena se konalo mnoho koncertů s gruzínskými a slavnými hvězdami.

Mezinárodní letiště Batumi

Mezinárodní letiště Batumi se nachází 2 km (1,2 mil) jižně od Batumi, města na pobřeží Černého moře a hlavního města Adjara, autonomní republiky v jihozápadní Gruzii.

Batumi_Airport_Karakas-1-1000x664
kutaisis_aeroporti-002

Mezinárodní letiště Kutaisi

Mezinárodní letiště Kutaisi je letiště nacházející se 14 km (8,7 mil) západně od Kutaisi, třetího největšího města v Gruzii a hlavního města západní oblasti Imereti.

Nemovitosti k porovnání

Porovnat